Telefon : 0532 598 49 66 - 0542 598 49 66

«

»

May 02

Profesyonel Halı Yıkama Hizmetleri

Adana halı yıkama firması olarak halılarınızı profesyonel bir şekilde temizliyoruz. Çukurova, Seyhan, Yüreğir bölgelerine ücretsiz servisimiz vardır.
Halı yıkama aşamalarımız, toz Alma, yıkama, sıkma, durulama, kurutma, hav alma ve son olarak paketleme aşamalarından geçerek tertemiz bir şekilde sizlere teslim edilmektedir. Senelerdir Adana müşterilerine kaliteli hizmet sunan halı yıkama fabrikamız, her türlü halınızı büyük bir titizlikle yıkamaktadır.

Toz Alma Aşaması
Halı yıkama aşamalarından ilki toz alma işlemi olup, toz alma makinası veya toz alma dolabı diye tabir edilen makinalar aracılığıyla yapılmaktadır. Kaba tozlarından arındırılan halılar yıkama aşamasına geçilmek üzere bekletme havuzlarına alınır.

Yıkama Aşaması
Toz alma işleminin ardından halılarınız , içerisi su ve şampuan bulunan bir havuzda bir süre bekletilmeye alınır. Bu sayede derinlemesine işleyen kirlerin yıkama öncesinde yumuşaması sağlanarak yıkamanın ön aşaması sağlanmış olur.

Halılarınızı yıkama işleminde 2 çeşit makine kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi manuel olarak tabir ettiğimiz yarı otomatik makinelerdir ki bu uygulama bir çok halı yıkama firmasında kullanılmaktadır. Bu uygulamada halılarınız düz bir zemine serildikten sonra bitkisel halı yıkama şampuanları ile yıkanarak kirli sudan arındırma işlemi yapılır.  Bir diğeri ise tam otomatik makinalardır . Belirli fırça adetlerine sahip olan bu tam otomatik makinalar, el değmeden derinlemesine temizlik sağlayarak halılarınızı yıkamaktadır.

Durulama İşlemi
Yıkama işleminin akabinde durulama işlemi başlamaktadır.  Bol su tatbik edilerek uygulanan bu işelmde halı üzerinde deterjan kalıntılarının kalmamasına ehemmiyet gösterilir.

Kurutma İşlemi
Kurutma işlemine alınan halılar, mevsimine göre farklı işlemler gerektirir. Kış aylarında havalandırma ve ısıtma cihazlarının faydalanıldığı kurutma odalarında halılarınız kurutmaya bırakılmaktadır. Yaz mevsimlerinde ise yağışın olmadığı zamanlar halılar asılarak açık havada kurutulmaya başlar. Tabiki güneş ışınlarının halıya çarparak dokusuna zarar vermesini engellemesi açısından üst koruma sistemi bulunmaktadır.

Hav Alma İşlemi ve Son Kontrol
Kuruyan halılar kuruma ünitesine alınarak halı üzerinde oluşması muhtemel tüy parçalarının temizlenmesi adına hav alma makineleri ile varsa halı üzerindeki tüy ve toz parçacıkları arındırılır. Bu süreç devam ederken bir taraftan da leke kontrol yapılır ve gözden kaçan leke var ise özel leke çıkartıcılarımızla lekeye lokal müdahale edilir.

Sonrasında ise halı paketlenerek servise hazır hale getirilir. Özel ambalajlanması sayesinde halılarınız teslim edilme anına kadar dış toz ve kirlerden uzak kalması sağlanır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Adana temizlik şirketleri