Telefon : 0532 598 49 66 - 0542 598 49 66

«

»

May 27

Halıya Dökülen Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı yıkamak, eğer basit ve kurumamış lekeler üzerinde yapılacak ise evde ve ya oto yıkamacılarda yapılabilecek bir işlemdir. Fakat bunlardan daha garanti olan bir yol daha mevcuttur. Profesyonel ekibi ve uygun fiyatlı hızlı hizmetleri ile Özbilen Halı Yıkamaya gelmek. Özbilen Halı yıkama İller Bankası civarında Güzelyalı’da yerleşmektedir. Fakat bu demek değildir ki sadece Güzelyalı’da hizmet vermektedir. Özbilen Halı Yıkamada Adana’nın her notasına en hızlı hizmeti sunma konusunda iddialıdır ve garanti vermektedir ki birçok halı yıkama firmasından ise fiyatları çok daha uygundur. Halılarda oluşan her türlü lekeyi çıkartma garantisi veriyoruz. Bu lekeler içinde en çok karşılaşılan lekelerin başında ise çay lekesi gelmektedir. Peki ama halıdaki çay lekesi nasıl çıkar?

Kurumadan Müdahale Şart

                İster çay lekesi olsun isterse de başka bir leke, birkaç istisna hariç her türlü leke kurumadan çıkartılabilir. Ayakkabı boyası ve plastik boya gibi sadece profesyonellerin temizleyebileceği bazı lekeler mevcuttur. Diğer geri kalan hemen hemen bütün lekelerde ise anında müdahale ile lekeden kurtulmak mümkündür.

Çay ve Kahve

                Gelelim esas soruya; halıdaki çay lekesi nasıl çıkar? Çay lekesi kurumadan, anında ılık su ile tampon yapıldığı takdirde halıya tam olarak işlemeden bu lekeden kurtulmak mümkündür. Eğer bu başarısız olur ise ılık bir suya amonyak ve ya ispirto ilave edilir. Ardından halı bu karışım su ile güzelce silinir. En son olarak ise halı şampuanı ile son bir kez temizlenir ve çay lekesinden eser kalmaz. Tıpkı çay lekesi gibi kahve lekesinden kurtulmak için de mutlaka leke kurumadan ılık su ile müdahale etmek gerekmektedir. Eğer geç kalınmışsa ispirtolu ve ya amonyaklı bir su ile de bu lekeden kurtulmak mümkün olacaktır.

Diğer Lekeler

                Halınıza bulaşması en kolay lekelerden birisi ayakkabı boyasıdır. Bir ayakkabı boyası lekesinin çıkması için anında tiner ile lekeye müdahale edilmelidir. Sonrasında ise halı beyaz ispirto ile tekrar silinmeli ve en son olarak ise halı şampuanı ile güzelce son bir kez daha silinmelidir. Plastik boya lekelerinden ise eğer leke kurumamış ise ılık su ile tampon yapılması yeterli olacaktır. Ama leke kurumuş ise profesyonel yardım gerekir. Eğer leke kurumuş ise yapmanız gereken tek şey Özbilen Halı Yıkamaya gelmek. Ya da bize ilgili numaralardan ulaşmak Biz gelip halınızı sizden alır temizler ve aynı şekilde de en hızlı şekilde size geri ulaştırırız. Aynı şekilde yağlı boyalarda da bizim profesyonel ekibimizden yardım almanızı tavsiye ederiz. Kozmetik ve ya ilaç ürünlerinin sebep olduğu lekelerde ise halıya ilk olarak tiner ve ya perkloretilen ile müdahale edilmelidir. Ardından ise iz kalmış ise amonyak ve ya ispirto karıştırılmış ılık su ile silinip, en son olarak da şampuanlanması gerekmektedir.

Kirler

                Halılarda sadece lekeler değil, kirler de bulunmakta ve halının görüntüsünü bozmaktadır. Bu kirlerin temizlenmesinin de farklı kuralları mevcuttur. Halılarda oluşmuş olan kirlerin çıkartılmasında kullanılan bir yöntem mevcuttur; gelberi. Gelberi yöntemi, leke çıkarmadı en çok bilinen, en çok uygulanan klasik bir yöntemdir. Gelberi yöntemi, çözücüler ve diğer farklı ürünler ile fırçalama yaparak kirin halı üzerinde gevşetilmesi ve bu sayede de halının dışına atılmasını sağlamaktır. Halı yıkama ürünleri piyasasında bir çok lekeleri gevşetmede kullanılan farklı özelliklerde ürünler bulunmaktadır. Ama bizim size tavsiyemiz, farklı ürünleri araştırıp almaktansa, halınızı bize, Özbilen Halı Yıkamaya emanet edin. Biz de size en uygun hizmeti en hızlı şekilde sağlayalım.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Adana temizlik şirketleri