Telefon : 0532 598 49 66 - 0542 598 49 66

«

»

May 12

Adana Profesyonel Halı Yıkama

Adana Halı Yıkama

 

Adana’da halı yıkama her zaman ihtiyaç duyulan bir konudur. Halı yıkama işlemi tarihin uzun dönemleri boyunca gerçekleştirilmiş bir işlem olmakla birlikte günümüzde de halen devam etmektedir. El gücüyle yapılan yıkama işlemleri yerini yavaş yavaş makinelere bırakmış durumda olmakla birlikte halı yıkamayı daha kolay hale getirmektedirler.

 

Halı Yıkanması Neden Önemli?

 

Profesyonel bir halı yıkama işlemi sayesinde; halıda biriken tüm kir, toz, leke ve benzeri zararlı unsurlar ortadan kalkmaktadır. Belirli aşamaların ardından gerçekleştirilen halı yıkama işlemleri oldukça sağlıklı halılara sahip olabilmeyi beraberinde getirmektedir.

 

Halı Yıkama Aşamaları

 

Toz Alma: Kökten uca halı yıkamanın ilk aşamasında toz alma işlemi bulunuyor. Toz, özellikle alerjisi bulunanlar için çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebildiğinden dolayı zararlıdır. Toz, halının üzerinde zamanla biriktiğinden dolayı günümüz modern teknolojisindeki toz alma makinesi ile özel olarak temizlenir ya da toz alma dolabı adındaki makineler yardımıyla temizlenir. Halıda bulunan kaba tozlar arındırıldıktan sonra, halılar yıkama aşamasına geçene dek bekleme havuzlarında tutulur. Havuzların için su ve şampuanla doludur. Belirli süre bu havuz içerisinde bekletilen halılardaki kirler yıkama öncesinde yumuşatılır ve ön aşama tamamlanmış olur.

 

Yıkama: Halı yıkamada tek iki farklı tipte makine kullanılarak işlemler tamamlanmaktadır. Halı yıkama makinelerinden biri yarı otomatik makineler diğeri ise tam otomatik makinelerdir. Halı yıkama işlemini evde yapanlar her ne kadar bol su ve temizleyici madde kullandıklarını düşünseler de, makineler derinlemesine temizliği sağlayan esas unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır. Halı yıkama işlemi için öncelikle düz zemin üzerine serilir ve ardından halı yıkamak için özel geliştirilen şampuanlar eşliğinde yıkanır. Tam otomatik halı yıkama makineleri, hiçbir kontrole gerek kalmadan oldukça derin bir temizlik sağlar.

 

Durulama: Yıkama gerçekleştikten sonra sıradaki işlem durulama işlemidir. Bol bol su kullanılarak gerçekleştirilmekte olan durulama işlemi sayesinde, halı üzerinde kalabilecek deterjan tamamen arındırılır. Deterjandan tamamen arındırılmış olan halılar, ilk günkü parlaklarına kavuşarak çok daha hijyenik olarak teslim edilirler.

 

Halı Yıkama Sonrası Aşamalar

 

Kurutma: Kurutma aşamasında halılar, her mevsim farklı işlem görürler. Havaların soğuk olduğu kış aylarında halıların kurutulabilmesi ve teslim edilebilmesi için, kurutma odalarında halılar tutulur. Zira hem havalandırma hem de ısıtma cihazlarının bulunduğu noktalar olması itibariyle oldukça hızlı şekilde kurutmayı sağlarlar. Havaların sıcak olduğu yaz aylarındaysa, halılar açık havaya bırakılır. Güneş ışınlarının etkisi halılar için bir bakıma doku bozucu nitelikte olduğundan dolayı direkt olarak halıyla güneş ışınları arasında temas sağlanmaması gerekir. Bu duruma önlem olarak üst koruyan sistem mevcut sayesinde beklentilerin karşılanabildiği bir kurutma gerçekleştirilir.

 

Hav Alma İşlemi ve Son Kontrol: Kurutma işlemi, bilinenin aksine son işlem değildir. Halı üstünde oluşabilen tüylerin temizlenebilmesi için hav alma makineleriyle halı üstünde yer alan toz ve tüyler iyice arındırılır. Son kontrol aşamasında halı üzerinde leke kalıp kalmadığına yönelik de gerekli incelemeler gerçekleştirilir. Eğer halı üzerinde gözden kaçırılmış bir leke bulunuyorsa, halıya lokal müdahale gerçekleştirilir. Özel olarak tasarlanmış leke çıkarıcılar sayesinde lokal olarak yapılan müdahale sonucunda lekesiz bir halı oluşturmak mümkün hale gelir.

 

Adana Halı Yıkama Sonrası Teslimat

 

Son kontrolün tamamlanmasının ardından halı, herhangi bir zarar görmemesi için paketlenir ve servis için hazırlanır. Ambalajlanma işleminin özenli yapılması, halının da zarar görmeden yerine ulaşabilmesinde önemlidir. Toz ve kirler yeni yıkanmış halı üzerinde yer tutmaya meyilli halde olduklarından dolayı ambalajlar bu durumun önüne geçer. Adanam Halı Yıkama ekibi olarak, geçmişten günümüze çok sayıda başarılı teslimiyle her zaman lider konumda yer aldık; almaya devam ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Adana temizlik şirketleri